Height Weight 40-yard dash 10-yard split 20-yard split 20-yard shuttle Three-cone drill Vertical jump Broad jump
9 ft 6 in
(2.90 m)
Wszystkie wartości z NFL combine

Arizona CardinalsEdit

Jako debiutant, Boldin ustanowił rekord NFL pod względem największej liczby jardów odbiorów przez debiutanta w pierwszym meczu (217), zremisował z Billym Simsem pod względem największej liczby jardów od wejścia na boisko przez debiutanta w pierwszym meczu (217) i posiada rekord NFL pod względem największej liczby odbiorów w pierwszych 26 meczach kariery NFL (157). Jest też najszybszym zawodnikiem, który zanotował 300 odbiorów w karierze (47 meczów) i zakończył sezon z 101 połowami, 1,377 jardami i ośmioma punktami. Boldin był jedynym debiutantem wybranym do Pro Bowl 2004.

Boldin spędził siedem sezonów w Arizona Cardinals od 2003 do 2009 roku i został wybrany do trzech Pro Bowls podczas swojej kadencji w drużynie. Tutaj jest pokazany we wrześniu 2008 roku.

W 2005 roku, pomimo braku czasu z kontuzją, Boldin nadal złapał ponad 100 podań na ponad 1400 jardów. Prawdopodobnie jego najlepszy moment przyszedł przeciwko San Francisco 49ers w dniu 4 grudnia, kiedy złamał kilka chwytów i zdobył zwycięskie przyłożenie w 17-10 wygranej. W tym samym roku, on i Larry Fitzgerald stali się tylko trzecim duetem z tej samej drużyny, który złapał ponad 100 odbiorów i przekroczył granicę 1,400 jardów. Dołączyli do Hermana Moore’a i Bretta Perrimana z Detroit, którzy dokonali tego wyczynu w 1995 roku oraz tandemu z Denver Broncos – Eda McCaffrey’a i Roda Smitha, którzy zrobili to w 2000 roku.

Po 83 połowach, 1,203 jardach i 4 przyłożeniach w 2006 roku, Boldin i został wybrany do gry w swoim drugim Pro Bowl.

Boldin został nazwany ofensywnym kapitanem Cardinals na sezon 2007; w trakcie sezonu, stał się najszybszym graczem w historii NFL, aby zebrać 400 przyjęć w karierze.

28 września 2008, Boldin został odstawiony na boisko po gwałtownym zderzeniu kask w kask w strefie końcowej z 27 sekundami pozostałymi w przegranej 56-35 Cardinals z New York Jets. Podczas próby złapania długiego podania od Kurta Warnera, Boldin został uderzony w plecy przez wolnego safety Kerry’ego Rhodesa, a następnie wziął nielegalny strzał z hełmu w twarz od strong safety Erica Smitha, powalając ich obu do nieprzytomności. Smith po kilku chwilach był w stanie się podnieść. Po kilku minutach, Boldin został umieszczony na noszach i zaniesiony z boiska. Smith został ukarany grzywną w wysokości 50 tys. dolarów i zawieszony na jeden mecz. Boldin opuścił mecz złapawszy 10 piłek na 119 jardów i jedno przyłożenie. 4 października 2008 roku, trener Ken Whisenhunt ogłosił, że Boldin wypada na czas nieokreślony z powodu pękniętych zatok przynosowych. Boldin powrócił trzy tygodnie później i złapał 9 podań na 63 jardy i dwa przyłożenia przeciwko Carolina Panthers. Fitzgerald i Steve Breaston, który wypełnił za kontuzjowanego Boldina, stali się piątym trio odbierającym 1000 jardów w historii NFL.

W grudniu 2008 roku został najszybszym graczem w historii NFL, który miał 500 odbiorów. W dniu 3 stycznia 2009 r., w swoim pierwszym meczu posezonowym, przeciwko Atlanta Falcons w rundzie wildcard, Boldin miał 71-jardowy połów i bieg na przyłożenie. W Super Bowl XLIII straty do Pittsburgh Steelers, Boldin złapał 8 przepustek na 84 yards.

Na 26 maja 2009, zgodnie z ESPN’s Mike Sando, Anquan Boldin zwolniony agent Drew Rosenhaus. Później zatrudnił agenta Toma Condona.

15 listopada 2009 roku w meczu przeciwko Seattle Seahawks, Boldin został piątym najszybszym graczem NFL, który zanotował 7000 jardów.

Boldin (81) na Navy-Marine Corps Memorial Stadium w 2012 roku. Na zdjęciu również LaQuan Williams (15) i Torrey Smith (82).

Baltimore RavensEdit

Sezon 2010Edit

Boldin (centrum) z członkami obsługi Sił Zbrojnych USA podczas gdy z Ravens w 2010 roku w McDaniel College

W dniu 5 marca, 2010, Boldin został sprzedany do Baltimore Ravens za Ravens trzecie i czwarte picki rundy w 2010 NFL Draft. Kruki również otrzymał piątą rundę pick od Cardinals jako część umowy. Boldin zgodził się na trzyletnią umowę wartą 25 milionów dolarów, dodatkowo do jednego roku, który pozostał mu na jego ówczesnej umowie, co dało łączną sumę 28 milionów dolarów w ciągu 4 lat, z gwarantowanymi 10 milionami dolarów.

W Week 1 debiut Boldina jako Raven, złapał siedem podań na 110 jardów i był jednym z niewielu ofensywnych graczy z silnym wkładem w 10-9 defensywnym meczu ostatecznie wygranym przez Baltimore.

W Week 3, przeciwko rywalowi dywizji Cleveland Browns, Boldin złapał osiem podań na 142 jardy i trzy przyłożenia. Stał się najszybszym graczem w historii NFL, który osiągnął 600 przyjęć, robiąc to w zaledwie 98 meczach. Boldin zdobył nagrodę AFC Offensive Player of the Week za swój występ.

Trzy tygodnie później, Ravens pojechali do Nowej Anglii, aby zmierzyć się z New England Patriots. Boldin miał cztery połowy na 63 jardy i przyłożenie, ale Ravens ostatecznie przegrali w dogrywce. Tydzień później Ravens zmierzyli się z inną drużyną AFC East, Buffalo Bills. Złapał sześć podań na 92 jardy i 34-jardowe przyłożenie w strzelaninie 37-34. Miał również pięć połowów na 50 jardów i przyłożenie w tygodniu 10 Thursday Night Football straty do Atlanta Falcons.

The Ravens twarz ich arch-rivals, Pittsburgh Steelers, w tygodniu 13 w Sunday Night Football. Boldin był najlepszym zawodnikiem meczu z pięcioma połowami, 118 jardami, 61-jardowym przechwytem i przyłożeniem w przegranej Baltimore 13-10.

Boldin zdobył 7 przyłożeń w swoim pierwszym roku w Ravens. Miał też 837 jardów w powietrzu, na 64 podaniach.

W rundzie Wildcard playoffów, Ravens zmierzyli się z Kansas City Chiefs. Boldin złapał pięć podań na 64 jardy i przyłożenie w 30-7 rutyny. W następnym tygodniu, Boldin będzie nagrywać tylko jeden odbiór dla -2 jardów, jak Ravens miał ich sezon zakończony przez kolejną stratę do Steelers.

2011 sezonEdit

W Tygodniu 1, Boldin poprowadził Kruki z czterema połowami, 74 jardy i przyłożenie otwierające grę, jak Ravens dostał odkupienia na ich rywala Steelers z 35-7 blowout win.

Boldin miał osiem połowów na 132 jardy w tygodniu 6 zwycięstwo nad Houston Texans. W następnym tygodniu, w Monday Night Football przeciwko Jacksonville Jaguars, Boldin miał cztery odbiory, 40 jardów i przyłożenie. Kontynuował swój wysoki poziom gry w następnym tygodniu 2, łapiąc siedem podań na season-high 145 jardów, jak pomógł Ravens umieścić razem ich największy comeback zwycięstwo w historii przeciwko jego byłej drużyny, Arizona Cardinals

Boldin zdobył swoje ostatnie przyłożenie sezonu w tygodniu 11 przeciwko rywalowi Bengals, 35-jardowy catch, który był jego jedynym przyjęciem w meczu. Boldin zakończył sezon regularny jako główny rozgrywający Ravens, łapiąc 57 podań na 887 jardów, przebijając swoją sumę z 2011 roku, ale miał też o cztery przyłożenia mniej, zdobywając tylko trzy w tym roku.

W rundzie dywizyjnej playoffów, Boldin i Ravens ponownie zmierzyli się z Texans. Miał cztery połowy na 73 jardy i przyłożenie. Złapał też bardzo potrzebne podanie na linii bocznej jedną ręką. Kruki wygrały 20-13 i awansowały do meczu o mistrzostwo AFC.

Boldin miał sześć przyłożeń na 101 jardów w meczu o mistrzostwo AFC z Patriotami, ale Kruki ostatecznie przegrały po niecelnym podaniu Lee Evansa i niecelnym strzale Billy’ego Cundiffa.

Sezon 2012Edycja

Boldin rozpoczął swoją kampanię 2012 z czterema połowami na 63 jardy i przyłożeniem, podczas gdy również przenosząc piłkę raz na trzy jardy, jak Ravens pokonali Bengals 44-13. W Week 4, wygranym w primetime z Browns, Boldin miał regular season-high dziewięć połowów na 131 jardów. W następnym tygodniu miał 82 jardy w wygranej nad Chiefs i 98 jardów w kolejnym tygodniu w zwycięstwie nad Cowboys.

Boldin miał jeszcze trzy przyłożenia w sezonie regularnym, zdobywając jedno przeciwko Steelers w Week 13 (miał też 81 jardów odbioru) i dwa przeciwko Redskins w następnym tygodniu (wraz z 78 jardami w powietrzu). W Week 16, kiedy Ravens po raz drugi z rzędu wygrali dywizję, miał siedem podań na 93 jardy.

Boldin zakończył sezon regularny 2012, po raz trzeci z rzędu przewodząc Ravens w liczbie podań na jardy. Złapał 65 podań na 921 jardów i cztery przyłożenia.

W Wild Card Round of the 2012 Playoffs, Boldin miał jeden ze swoich najlepszych występów w postseason jako Raven. Złapał 46-jardowe podanie i 18-jardowe przyłożenie od Joe Flacco w wygranej 24-9 nad Indianapolis Colts. Ustanowił również rekord Francji, zdobywając 145 jardów w meczu posezonowym. W meczu o mistrzostwo dywizji z Denver Broncos, Boldin złapał sześć podań na 71 jardów i pomógł Krukom wygrać 38-35. W meczu o mistrzostwo AFC Boldin miał pięć podań na 60 jardów i dwa punkty, dzięki którym Kruki wygrały 28-13.

Boldin zdobył swój pierwszy tytuł mistrzowski, gdy Kruki pokonały 49ers wynikiem 34-31 w Super Bowl XLVII. Miał sześć przyjęć na łączną sumę 104 jardów, zdobył jedno przyłożenie i miał długi odbiór 30 jardów. Jego występ w Super Bowl został sklasyfikowany na 31. miejscu wśród wszystkich występów szerokiego odbiornika i na 13. miejscu w samej AFC. Zakończył postseason z 22 odbiorami, 380 jardami i czterema przyłożeniami.

Na corocznej liście Top 100 Players NFL, Boldin został sklasyfikowany na 93 miejscu.

San Francisco 49ersEdit

W dniu 11 marca 2013 roku, Boldin został wymieniony do San Francisco 49ers za szósty rundowy pick w 2013 NFL Draft.8 września 2013 roku, w otwarciu sezonu przeciwko Green Bay Packers, który był również jego debiutanckim meczem jako 49er, 49ers pokonali Packers 34-28. Boldin zdobył 208 jardów i przyłożenie na 13 odbiorach podczas tego meczu. Jego występ w pierwszym tygodniu przyniósł mu tytuł ofensywnego gracza tygodnia NFC. Stał się również pierwszym szerokim odbiorcą, który w debiutanckich meczach zdobył ponad 100 jardów dla 3 różnych drużyn. Boldin zakończył pierwszy rok z 49ers z 85 odbiorami i 1,179 jardów, a także 7 przyłożeniami.

3 marca 2014 r. ogłoszono, że Boldin i 49ers uzgodnili nowy dwuletni, 12-milionowy kontrakt, zatrzymując Boldina w San Francisco.

6 grudnia 2015 r., Boldin przekroczył 13,000 jardów odbiorczych w karierze w tygodniu 13 meczu przeciwko Chicago Bears. Boldin złapał 5 podań na 37 jardów w zwycięstwie.

Detroit LionsEdit

W dniu 28 lipca 2016 roku Boldin podpisał kontrakt z Detroit Lions. Wybrał noszenie 80, a nie 81 z szacunku dla niedawno emerytowanego Calvina Johnsona.

W dniu 11 września 2016 roku Boldin złapał trzy podania na 35 jardów w zwycięstwie otwierającym sezon przeciwko Indianapolis Colts. Jego 35 jardów daje mu 13,230 jardów w karierze, przesuwając się przed Andre Reedem na nr 16 wszech czasów. 18 września 2016 roku Boldin złapał swoje 75. przyłożenie w karierze (i pierwsze z Lions) przeciwko Tennessee Titans. 23 października 2016 r. Boldin zdobył przyłożenie dające wygraną w meczu z Washington Redskins, do którego pozostało 19 sekund. 6 listopada 2016 roku, Boldin złapał swoje piąte przyłożenie w sezonie przeciwko Minnesota Vikings. W dniu 24 listopada 2016 r., Boldin złapał siedem podań na 69 jardów i przyłożenie przeciwko Minnesota Vikings. Boldin zanotował 2 jardowe przyłożenie i 9-jardowy odbiór. 11 grudnia 2016 r., trzy odbiory Boldina przeciwko Chicago Bears, w tym 16-jardowy TD w drugiej kwarcie, dały mu 1,064 połowów w karierze, przesuwając go na 10. miejsce wszech czasów, mijając Andre Johnsona. Boldin zakończył sezon z 67 odbiorami na 95 celownikach na 584 jardy i osiem przyłożeń. Jego 15 przyjęć w czerwonej strefie zajęło miejsce nr 2 wśród szerokich odbiorników NFL w 2016 roku.

Buffalo Bills i emeryturaEdit

7 sierpnia 2017 roku Boldin podpisał roczny kontrakt z Buffalo Bills. Jednak 20 sierpnia 2017 roku, mniej niż dwa tygodnie po dołączeniu do zespołu, Boldin gwałtownie przeszedł na emeryturę, mówiąc, że „cel jego życia jest większy niż futbol” i zamierzał skupić się na pracy humanitarnej.

Boldin przeprowadziłby oficjalną ceremonię przejścia na emeryturę z Baltimore Ravens 14 października 2019 roku.

Rekordy NFLEdit

Boldin udzielający wywiadu ESPN w 2011 roku.

• Most receptions in a rookie season: 101
  • Most receiving yards in first career game: 217
  • Most receptions in the first 26 games of an NFL career: 157
  • Najszybszy do rekordowych 200 odbiorów w karierze (w 34 meczach) – od czasu pobicia przez Odella Beckhama Jr (30 meczów)
  • Najszybszy do rekordowych 300 odbiorów w karierze (w 47 meczach) – od czasu pobicia przez Odella Beckhama Jr. (45 meczów)
  • Najszybciej do rekordu 400 przyjęć w karierze (w 67 meczach)