More Articles

Major League Soccer gry cechują niskie wyniki, a to stawia cię na krawędzi fotela. Każda okazja do zdobycia bramki ma duże znaczenie i robi się nerwowo, gdy czas ucieka. Niskie wyniki oznaczają więcej szans na remis, ale nie ekscytuj się dogrywką; tylko mecze playoff posiadają tiebreakery na boisku.

Dwumapowy tiebreaker

Sezonowe mecze MLS kończą się po 90 minutach, nawet jeśli wynik jest remisowy, ale wpływ gry jest określany przy użyciu zasady bramek na wyjeździe. Większość drużyn MLS gra ze sobą dwa razy w sezonie. Aby rozstrzygnąć losy remisu, drużyna, która strzeliła najwięcej bramek na wyjeździe podczas serii dwóch meczów, „wygrywa” remis. Na przykład, jeśli Galaxy i Fire zremisują pierwszy mecz roku w Los Angeles 4-4, a następnie Galaxy pokona Fire w Chicago 3-2, Fire retroaktywnie „wygra” pierwszy mecz, ponieważ strzelili cztery bramki na wyjeździe w Los Angeles, podczas gdy Los Angeles zdobyło tylko trzy bramki w Chicago.

Dwie dogrywki i rzuty karne

Przegrany wynik meczu playoff prowadzi do 15-minutowej dogrywki, która rozpoczyna się po krótkiej przerwie. Dogrywka musi być rozegrana do końca, nie ma nagłej śmierci ani „złotych bramek”. Jeśli wynik nadal jest remisowy, po kolejnej przerwie rozpoczyna się druga 15-minutowa dogrywka, również rozgrywana do końca. Wówczas rzuty karne rozstrzygają o remisie w meczu. Każda z drużyn wybiera pięciu różnych zawodników do wykonania pięciu indywidualnych rzutów karnych, na przemian pomiędzy drużynami. Jeśli po pięciu rzutach karnych wynik jest remisowy, każda drużyna wykonuje jeden dodatkowy rzut karny, aż do ostatecznego przełamania remisu.