Polesitter Denny Hamlin zamiata etapy w Miami

Kończąc zamiatanie etapów, Denny Hamlin wygrał etap 2 niedzielnego wyścigu Dixie Vodka 400 na Homestead-Miami Speedway. Kierowca Toyoty nr 11 Joe Gibbs Racing prowadził od 123 do 160 okrążenia, aby odnieść mini zwycięstwo.

Rokiet Tyler Reddick, który zdobył dwa tytuły mistrzowskie NASCAR Xfinity Series w Miami, zajął drugie miejsce przed Hamlinem w drugim etapie. On jest nawet przypisane teraz z dwóch okrążeń prowadzonych na 1,5-milowy tor Floryda w NASCAR Cup Series.

Chase Elliott, Ryan Blaney i William Byron zaokrąglił pierwszą piątkę. Alex Bowman, Martin Truex Jr, Austin Dillon, Kyle Busch i Aric Almirola uzupełnili czołową dziesiątkę.

RELATED: Wyniki 2. etapu

Przez pierwsze dwa etapy Hamlin prowadził 51 okrążeń. Blaney prowadził przez 69 okrążeń. Hamlin przejął prowadzenie od Blaney’a podczas kilku pit stopów przy zielonej fladze. Hamlin zjechał na pit-stop o jedno okrążenie wcześniej niż kierowca Forda nr 12 Team Penske i odzyskał prowadzenie po powrocie na tor.

Po dwóch czerwonych flagach i trzech przestrogach, nie licząc wniosków z etapu, nie było ani jednej żółtej flagi podczas całego etapu 2.

STAGE 1 RECAP

Z czterema okrążeniami do końca w otwierającym etapie niedzielnego wyścigu Dixie Vodka 400, Denny Hamlin przejął prowadzenie od Ryana Blaney’a i utrzymał je, wygrywając 1. etap na Homestead-Miami Speedway. Mini zwycięstwo oznaczało drugie zwycięstwo Hamlina w sezonie 2020 NASCAR Cup Series. Prowadził osiem okrążeń 80-okrążeniowego otwieracza w jego No. 11 Joe Gibbs Racing Toyota, zaczynając z pole position po losowaniu losowym ustawić linię startową wcześniej w tym tygodniu.

Blaney, który prowadził wyścig-wysoki 39 okrążeń, zakończył drugi, a następnie debiutant Tyler Reddick. Chase Elliott i Aric Almirola stworzyli resztę pierwszej piątki, podczas gdy Brad Keselowski, Alex Bowman, William Byron, Clint Bowyer i Chris Buescher uzupełnili pierwszą dziesiątkę.