Shannon Brown

Cleveland Cavaliers (2006-2008)Edit

Brown (po lewej) ćwiczy strzelanie z byłym kolegą z drużyny Lakers – Luke’iem Waltonem.

Brown został wybrany w pierwszej rundzie z 25. wyborem draftu NBA w 2006 roku przez Cleveland Cavaliers. W swoim debiutanckim sezonie wystąpił w zaledwie 23 meczach (5 startów), ale pokazał się z dobrej strony, dwukrotnie notując double figures (10 punktów przeciwko Nowemu Jorkowi 29 listopada i 14 przeciwko Toronto 3/3), ale przeszkodziła mu w tym kontuzja podudzia.

Brown został przydzielony do NBA Development League’s Albuquerque Thunderbirds 2 marca 2007 roku, ale dzień później został odwołany przez Cavaliers. W swoim jedynym meczu jako Thunderbird, Brown zdobył 14 punktów, cztery zbiórki i sześć asyst. Brown powrócił do NBA Development League, tym razem z Rio Grande Valley Vipers, 11 stycznia 2008 roku. W czterech meczach jako Viper, zdobywał średnio 23.5 punktów, w tym 37 punktów w meczu z Dakota Wizards 16 stycznia. Został odwołany przez Cavaliers 17 stycznia.

Przez przerwę na All-Star 2007-08, Brown zagrał w 15 meczach w sezonie (rozpoczynając cztery spotkania), średnio 7.0 punktów na mecz.

Chicago Bulls (2008)Edit

21 lutego 2008, Brown został sprzedany do Chicago Bulls jako część 3-drużynowej umowy pomiędzy Bulls, Cavaliers i Sonics. The Sonics otrzymał Cavs Forward Ira Newble, Cavs Forward Donyell Marshall, i Bulls Forward Adrian Griffin. Cavs otrzymali centra Bulls Bena Wallace’a, napastnika Bulls Joe Smitha, 2. pick Bulls z 2009 roku (którym okazał się być Danny Green), napastnika Sonics Wally’ego Szczerbiaka i obrońcę Sonics Delonte Westa. Natomiast Bulls otrzymali Browna, napastnika Cavs Drew Goodena, strażnika Cavs Larry’ego Hughesa oraz napastnika Cavs Cedrica Simmonsa.

Charlotte Bobcats (2008-2009)Edit

6 sierpnia 2008 roku został podpisany z Charlotte Bobcats jednoroczny kontrakt wart minimalną pensję NBA w wysokości 800 tysięcy dolarów. W ograniczonym czasie gry w barwach Bobcats zdobywał średnio tylko 4.8 punktu.

Los Angeles Lakers (2009-2011)

7 lutego 2009 roku Brown został sprzedany wraz z Adamem Morrisonem do Los Angeles Lakers za Vladimira Radmanovicia.

Czas gry Browna w barwach Lakers był początkowo ograniczony. Pod koniec sezonu, Brown doświadczył poprawy w grze. W 5 ostatnich meczach sezonu, Brown grał średnio 16.4 minuty. W tym czasie notował średnio 7.2 punktu, 2.4 zbiórki i 1.6 asysty.

Zwiększony czas gry Browna przeniósł się na playoffy. W meczu otwarcia pierwszej rundy z Jazz, Brown zagrał 22 minuty. Miał 9 punktów, 3 asysty, 2 zbiórki i jeden steal. Serię zakończył ze średnią 17.4 minut, 7.2 punktów, 1.2 zbiórek, 1.8 asyst i 1 steal na mecz.

6 lipca 2009 roku Brown zgodził się na powrót do Lakers na dwa lata i 4.2 miliona dolarów.

18 stycznia 2010 roku ogłoszono, że został wybrany do udziału w Sprite Slam Dunk Competition w Dallas podczas All-Star Weekend 2010. Tego samego dnia, poprowadził Lakers z 22 punktami w ich 98-92 wygranej przeciwko Orlando Magic. Brown wziął udział w konkursie wsadów 13 lutego 2010 roku, ale nie wyszedł poza pierwszą rundę.

Brown z Lakersami w 2010 roku

W dniu 16. lutego, 2010 roku, w meczu przeciwko Golden State Warriors, Brown zdobył ówczesne career-high 27 punktów i złapał 10 zbiórek dla swojego pierwszego double-double w karierze. Swoje drugie mistrzostwo zdobył na koniec sezonu.

8 sierpnia 2010 roku Brown podpisał dwuletnią umowę z Lakers wartą 4,6 miliona dolarów. W tamtym sezonie notował średnio 8,7 punktu w 19 minut na mecz. W dwóch meczach przeciwko Milwaukee Bucks (16 listopada) i Chicago Bulls (23 listopada) zdobył season-high 21 punktów. W postseason Brown zdobywał średnio 7 punktów na mecz. W dwóch ostatnich meczach Lakers przeciwko Dallas Mavericks, Brown zdobył odpowiednio 10 i 15 punktów, zanim jego drużyna została zmieciona.

30 czerwca 2011 roku, Brown zdecydował się nie korzystać z opcji przedłużenia kontraktu z Lakers na sezon 2011-12.

Phoenix Suns (2011-2013)Edit

Po lokaucie NBA zakończonym 8 grudnia 2011 roku, Phoenix Suns podpisali jednoroczny kontrakt z Shannonem Brownem. 15 marca 2012 roku, Brown poprowadził Suns z 21 punktami w trudnym 91-87 zwycięstwie nad Los Angeles Clippers. 27 marca 2012 roku, Brown zdobył 32 punkty w meczu z San Antonio Spurs, w którym zdobył pięć punktów za trzy punkty. 7 kwietnia 2012 roku, Brown zdobył 20 punktów w trzeciej kwarcie przeciwko swojej byłej drużynie, Los Angeles Lakers. W wygranym 125-105 meczu poprowadził zespół do zdobycia 24 punktów. Dwa dni później Brown zdobył siedem zbiórek dla Suns (z Marcinem Gortatem) w wygranym 114-90 meczu z Minnesotą Timberwolves.

25 lipca 2012 roku Brown podpisał z Phoenix dwuletnią umowę wartą 7 milionów dolarów. W dniu 7 listopada 2012 roku, Brown uderzył sześć prostych trzy punkty w czwartej kwarcie, aby prowadzić zespół w punktach z 24 i pomóc im wygrać 117-110 przeciwko swojej byłej drużynie, Charlotte Bobcats. Dwa dni później, zdobył 12 ze swoich 22 punktów w czwartej kwarcie w wygranym 107-105 meczu z inną byłą drużyną, Cleveland Cavaliers. Był to pierwszy raz, kiedy zdobył 20 lub więcej punktów w kolejnych meczach.

25 października 2013 roku Brown został przehandlowany, wraz z Marcinem Gortatem, Malcolmem Lee i Kendallem Marshallem, do Washington Wizards w zamian za Emeka Okafora i pierwszorundowy pick w drafcie 2014. Brown, Lee i Marshall zostali zwolnieni przez Wizards trzy dni później.

San Antonio Spurs (2014)Edit

1 lutego 2014 roku, Brown podpisał 10-dniowy kontrakt z San Antonio Spurs. 12 lutego 2014 roku podpisał drugi 10-dniowy kontrakt ze Spurs. Po wygaśnięciu drugiego 10-dniowego kontraktu Browna, Spurs postanowili się z nim rozstać. Spurs ostatecznie wygraliby Finały 2014 w tym samym sezonie, ich 5 tytuł w historii franczyzy.

New York Knicks (2014)Edit

27 lutego 2014, Brown podpisał 10-dniowy kontrakt z New York Knicks. 10 marca 2014 roku podpisał drugi 10-dniowy kontrakt z Knicksami. W dniu 20 marca 2014 roku podpisał z Knicks umowę na resztę sezonu. 23 lipca 2014 roku został zwolniony przez Knicks.

Miami Heat (2014)Edit

27 sierpnia 2014 roku Brown podpisał kontrakt z Miami Heat. 24 listopada 2014 roku został zwolniony przez Żary po wystąpieniu w pięciu meczach.